…nieludzkie i nieżyciowe…

Dzisiaj o wpływie seriali na polskie społeczeństwo ;)
Ja nie przepadam za polskimi serialami i żadnego nie oglądam regularnie. Jakoś tak uważam, że wszystko to już było w zagranicznych serialach, więc cóż można nowego wymyślić? Ale nie powiem, jak mam ochotę się pośmiać to pooglądam „Miodowe lata”, „Święta wojna” czy „Kasia i Tomek”.
Ale ludzie w pewnym wieku to już coś chyba oglądać muszą ;) Wszyscy znajomi i rodzina oglądają, więc chcąc-niechcąc też oglądałem „M jak miłość” ostatnio. No i nawet ciekawy był wątek, chodzi mi oczywiście o homoseksualistę. A ponieważ ja zawsze muszę wszystko skomentować ;) to stwierdziłem, że to bardzo ciekawy wątek, bo trzeba „szerzyć tolerancję wśród narodu polskiego”. Na co mi ktoś odpowiedział, że „to jest nieludzkie, nieżyciowe i wogóle obrzydliwe”… Cóż, na takie argumenty to nie wiedziałem co odpowiedzieć, z lekka mnie zatkało. Ni jak nie wiem co tu jest „nieludzkie i nieżyciowe” a wręcz przeciwnie. Ale potem pogadaliśmy sobie znowu :) No i się okazuje, że ta osoba jest w sumie tolerancyjna (jak na swój wiek, to na prawdę godne podziwu) tylko stwierdziła, że to trudna sprawa, bo „my jesteśmy młodzi, a starsi myślą inaczej” i trudno to rodzicom wyjaśnić i wogóle wielka tragedia dla rodziców… No jasne że trudno takie rzeczy rodzicom wyjaśnić (już ja coś o tym wiem), a co do tragedii dla rodziców, to tym bardziej przykro mi. I wogóle wątek w tym jakże popularnym ostatnio serialu też nie tak do końca w porządku jest, bo przedstawia tego geja w złym świetle!
No to tak sobie myślę… przydałoby się więcej podobnych wątków w serialach… Na przykład coś o transseksualistach w „Na dobre i na złe” to by było to! :) A nóż się ludzie czegoś nauczą ;) każda forma przekazu jest dobra!
— — —
„Każda miłość jest piękna. Nawet ta, która dopada dwóch facetów.”
– cytat… no tego aktora, który zagrał geja w „M jak Miłość”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.