IV rozbiór Polski ;)

To już 1.05 :) Kurcze, czekając na 24:00 czułem się jak w sylwestra ;)
Niektórzy mówią na dzień dzisiejszy IV rozbiór Polski :) i niech sobie mówią jak chcą, i niech sobie będzie jak chce…
Na ten dzień czekałem od dawna… I mam zamiar go uczcić :) Dla mnie to jest duże święto, wreszcie weszliśmy do Unii! Zawsze to lepiej razem. Tą sytuację porównałem kiedyś do ławicy ryb (czemu tak, tego nie wiem, tak mi się skojarzyło). Ryby łączą się w ławice. Jedna ryba sama nie przetrwa jeśli wokół niej będzie obca ławica, więc tak czy inaczej lepiej się przyłączyć.
Tak szczerze to bardzo się cieszę :) Nie interesuje mnie czy może nagle obcokrajowcy wykupią ziemię w Polsce (taaak… na pewno już biegną żeby tu mieszkać…), czy będzie praca czy też nie (itak nie chcę tu mieszkać). Interesuje mnie tylko to, że może coś się zmieni! Może będzie lepiej, może! I co najważniejsze będzie łatwiej się stąd wyprowadzić!
Trzeba mieć nadzieję na lepsze! Ja wierzę, że może być teraz lepiej :)
I chyba jest coś jeszcze… nie lubię określać się, zamykać w ramy, nie lubię mówić: „jestem Polakiem”, bo to brzmi tak jakbym wszystkich innych uważał za gorszych. „Jestem obywatelem Unii Europejskiej” też nie brzmi idealnie, ale zawsze to szersza rama ;) Wolę mówić: „Jestem człowiekiem, moimi rodakami są wszyscy ludzie”.
A dzisiejszy dzień (jako że jest to dla mnie ważny dzień) chcę spędzić tak jak lubię! Zacznę może od tego że zaraz pójdę spać ;) W południe biorę rower i jadę do sklepu, gdzie kupię sobie Coca Colę (tak, poświęcę kasę i kupię cobie Colę oryginalną, choć w zwyczaju mam picie takiej za 0,99zł za 1,5 litra) i może jakiegoś batonika na deser. Następnie pojadę dalej i na obiad zjem hamburgera :) popijając Colą. Następnie kupię sobie deser lodowy za 5,50zł (czyli największy). A potem sobie posiedzę gdzieś w spokoju :) i w ten właśnie sposób chcę uczcić ten dzień, SAM! A to właśnie dlatego, że nie ma osoby z którą bym ta na prawdę chciał spędzić ten ważny dla mnie dzień, więc chcę go spędzić sam :) A niech mi ktoś pokrzyżuje moje plany, to… nie ręczę za siebie! Zapobiegliwie wysłałem dziś dwa sms-y, że jutro do popołudnia mnie nie ma czy tam nie mam czasu :) bo po prostu:
– „Nie trać czasu z kimś kto niema go, aby go spędzać z tobą.” – z „13 rad jak żyć”
———————–
takie coś fajne znalazłem w necie :)
PATRIOTYZM
Ja mieszkam w Polsce sercu europy
Trzydziestoośmio milionowa wieś
Częściej upadki są tutaj niż wzloty
(…)
A moi bracia mieszkają na całym świecie
I mają różne kolory skóry
A mnie wali wasz polski jeb*** patriotyzm
Jestem obywatelem tego świata
(…)

z tej strony

*** *** *** ***
Oda do Radości
O radości, iskro bogów,
kwiecie Elizejskich Pól,
święta, na twym świętym progu
staje nasz natchniony chór.
Jasność twoja wszystko zaćmi,
złączy, co rozdzielił los,
wszyscy ludzie będą braćmi
tam, gdzie twój przemówi głos.
Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie,
ona w splocie ludzkich rąk,
z niej najlichszy robak czerpie,
w niej największy nieba krąg.
Wstańcie, ludzie, wstańcie wszędzie,
ja nowinę niosę wam:
na gwiaździstym firmamencie
bliska radość błyszczy nam.

– podoba mi się ten hymn! Nie jakieś teksty o wojnach, Napoleonach czy innych takich rzeczach sprzed 100 lat, a taki po prostu fajny!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.