O spotkaniu i innych takich

Wczoraj w nie tak dalekim mieście (jakieś 30km – jednak świat nie jest aż taki duży) spotkałem się z pewną miłą znajomą :) i było miło (no przynajmniej byłoby gdyby nie niestety inne kłopoty). Poznałem ją jako dziewczynę jednego 'bliskiego’. Pozdrawiam jeśli przeczyta :) To drugi raz kiedy spotkałem się z kimś poznanym przez internet (no w sumie trzeci) i drugi raz kiedy byłem sobą w realu.
W ogóle idę na ten autobus, zatrzymuje się baba (w samochodzie) i pyta: „Chłopcze, do *** w którą stronę?”. Potem w autobusie kierowca: „…kolego…” (już tam dokładnie nie pamiętam co mówił). No to se myślę – nieźle zaczął się dzień ;)
Ale swoją drogą to mnie do prawdy intryguje z jakim upodobaniem ludzie używają zwrotów świadczących o płci choć mogliby to sobie spokojnie podarować. Np. ta baba mogłaby zapytać: „Przepraszam, w którą stronę do ***?” albo (jeżeli uważa, że nastolatków się nie „prosi”) to: „Możesz mi powiedzieć, w którą stronę do ***?”. A kierowca mógł sobie darować zwrot „kolego”. Nie żeby mi to przeszkadzało (wręcz przeciwnie w tym przypadku :> ), ale mówię o samym fakcie. Co to komuś da że uparcie walnie zwrotem „pani”, „chłopcze”, „panienko” itp.? W ogóle język polski jest zdecydowanie nieprzyjazny transom :P
Druga sprawa… czasem okropnie mnie wkurza, że wyglądam tak młodo. Fakt faktem, że lepiej na młodego chłopaka niż starszą dziewczynę – jasna sprawa. Ale to jest denerwujące, bo… czy poważnie traktuje się nastolatka? :/ No chyba niespecjalnie i to mnie wkurza. Jak ja przecież prawie 20 mam no kurde no! :P
Cóż, już mam czarne włosy, a czarny podobno postarza ;) [no nie wiem… mi to chyba nic nie pomorze ;) ]. Nie wygląda to tak cool jak sobie wyobrażałem, ale to tylko mnie cieszy – docenię naturalny kolor :D ale i tak nie jest źle :) fajne są czarne włosy, choć mi chyba jednak bardziej pasuje jasny blond.
Tak, oglądałem dziś wreszcie „Na dobre i na złe” z tym transem :) Noo… moim zdaniem to bardzo dobrze przedstawili problem. Zwłaszcza podobało mi się jak Marek mówił o sobie, co czuje.
Taka mała ciekawostka: jakiś czas temu we frazach wyszukiwanych (z których trafiono na mojego bloga) dominowało „miriam transseksualista”, a obecnie pojawia się: „gejowskie porno”.. o.O czy ja tu coś takiego pisałem? :P -bez komentarza- [ale jak czasem patrzę na te frazy, to tylko się popłakać czego ludzie szukają ;) ]
Pierwsze znaki wiosny (z ogrodu): pierwsze drugie. Może się wreszcie zrobi ciepło…
A… i jeszcze wczoraj kupiłem sobie bandarz… tak wszyscy mi ostatnio zachwalają ;>

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.