Eurowybory 2009

Ale na początek bardziej przyziemnie…
Zaczynam mieć schizy… dziś mi się śniło, że nie zrobili mi operacji.. ale to dlatego, że lekarza nie było :D
Dobra, śmiech śmiechem ale jestem przerażony… stanem moich zębów… ja wiedziałem, że tak będzie, 2-2,5 roku bez kontroli u dentysty (bo ze starymi dokumentami nie chciałem się pokazywać) i teraz cóż… jak wypiję coś ciepłego, albo zjem słodkiego to tak mnie… no nie powiem „boli”, ale takie dziwne uczucie i jak się przyjrzałem tym zębom… no to wygląda jakby się psuły :/ Jak tylko wrócę, idę do dentysty, nawet powiem mamie żeby mi wizytę zamówiła telefonicznie wcześniej. A ja mam nadzieję, że przez 2-3 tygodnie nie pogorszy się za mocno… Ale jak ja po roku miałem zawsze 2-3 do leczenia, to wolę nie myśleć co będzie po 2,5… ale też próbuję pocieszać się tym, że to tak jest, że jak się przyglądamy, to wyolbrzymiamy niepotrzebnie, może nie jest aż tak źle… (chociaż już wkręcam sobie schizy, że to mi może w czymś przeszkodzić itp. nie no, powinienem chyba przestać).

Za 4 dni wybory (chciałem podsumować po głosowaniu, ale nie, bo to teraz jest na czasie). No a wybory (każde) to przeżywam trochę tak jak Elena Eurowizję :D Oczywiście przygotowuję się należycie. Bo ja się ekscytuję wyborami jakby było czym :D No ale dla mnie to taki reality show tylko emocje większe, bo jak w jakimś programie na żywo nie wygra nasz idol, to niesmak pozostaje kilka godzin, a jak partia wygra nieodpowiednia, to niesmak zostaje parę lat :D
W sondażach na jednej stronie patrzyłem, że UPR ma duży procent… na szczęście na Onecie miała słabiutko. Ale na prawdę nie rozumiem fenomenu tej partii. Konserwatyzm z życiu społecznym, liberalizm w gospodarczym – toż to zupełnie przeciwnie niż być powinno ;D Ale tak poważnie, to mnie przeraża z tego względu, że widzę jacy ludzie ją popierają… po tym widzę, że odpada.

Ja za to zrobiłem sobie test na www.latarnikwyborczy.pl i oto co wyszło (procent zgodności poglądów):
Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy – 73%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni2004) – 70%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – 63 %
Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej – 58%
Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – 44%
Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej – 38%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 38%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 37%
Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospoiltej – 23%
Komitet Wyborczy Libertas – 19%

Ale nie ufam temu testowi i zagłosuję na tych na drugim miejscu – oczywiście ;) (ale wiem czemu tak wyszło, bo może jestem PD i SDPL, ale mało Zielony jestem ;) ochrona środowiska, to w sumie nie jest kwestia, która mnie za bardzo interesuje).
No ale o ile partii byłem pewien od początku, to gorzej z osobą… już sobie w prawdzie sprawdziłem, że mój okręg to 13, lista CentroLewicy to 7, ale ludzie… też spisałem i będę sprawdzał zaraz… chociaż tak rzucając okiem, to chyba przynajmniej na jedną babkę głosowałem w wyborach regionalnych, więc może będę wierny moim wyborom ;)

Zrobiłem jeszcze jeden test (narbdziej szczegółowy) na www.glosuje.com.pl
„Czy zgadza się Pan/Pani z tym, że państwom członkowskim UE należy zezwolić na przekroczenie 3-procentowego deficytu budżetowego w celu pobudzenia gospodarki w okresie recesji?” – o.O wiecie co.. nie wiem o co chodzi w tym pytaniu i w ogóle mnie to nie obchodzi :D Najpierw zajmijmy się ludźmi, potem zajmiemy się finansami… No nieważne, w każdym razie wyszło:
79% KW Polska Partia Socjalistyczna (o mój Boże, chyba jestem komunistą ;D )
77% KKW Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica
75% KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy
…ale wiecie co, to są średnie wyniki na partie, a tam są jeszcze na poszczególnych ludzi, więc więcej ogólnych wklejać nie będę, tylko ludzi, z którymi się w największym procencie zgadzam, bo to bardziej trafne:
92% Jarosław Najberg (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
90% Kazimierz Kęs (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
88% Marian Czesław (Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica)
87% Sebastian Wierzbicki (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
86% Sebastian Kozłowski (Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica)
86% Urszula Grych-Bochyńska (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
84% Bartosz Rydliński (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
82% Ewa Koś (Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica)
82% Tomasz Małecki (Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica)
82% Piotr Gadzinowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
82% Tomasz Bojar – Fijałkowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy)
81% Katarzyna Kretkowska (Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica)
80% Karol Zamojski (Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica)

Ta podkreślona… to chyba na nią głosowałem i głosować będę (bo jest z mojego okręgu) ale czytam dalej…
Do tego wszystkiego zacząłem jeszcze przeglądać kwestionariusze (tym razem tylko ludzi z mojego okręgu, bo wszak tylko na tych głosować mogę) na www2.kandydaci2009.pl. No i pięknie, ta kobieta wypełniła nawet kwestionariusz :) i dość ładnie odpowiedziała na „Kwestie światopoglądowe i etyczne”, chociaż to (niestety) nie jest jej główny obszar zainteresowań.
Dalej… Karolina Jankowska… też Zielona ;) ale jej odpowiedzi w kwestionariuszu podobają mi się jeszcze bardziej! Aborcja – wybór kobiety, eutanazja – wybór chorego, tak dla miękkich narkotyków, tak dla adopcji przez pary homoseksualne :)
Adam Jan Fularz… też Zielony, masakra :D ale też ładnie odpowiedział (podobnie jak powyżej, znaczy pani Ewa Koś też podobnie, ale jednak wstrzymała się od odpowiedzi w kwestii narkotyków i adopcji – a to już działa na minus :P ).
Robert Smoleń… o, i już wiem dlaczego NIE jestem socjalistą :D uważam, że prawo do prywatności (między innymi), nie może być uchylone nawet w obliczu zagrożenia np. terroryzmem. Poza tym jest przeciwko narkotykom, powyżej mam odpowiedniejszych kandydatów ;)
Eee… no dobra, to tyle (jeszcze paru z SLD/UP przeglądnąłem, ale nic ciekawego, nic na co chciałbym głosować), więc… męska solidarność, czy na panią Jankowską? :P (bo jednak zmieniłem zdanie, nie głosuję na E. Koś). A jednak na panią, jakoś tak lepiej wypadła w tym kwestionariuszu, więc Karolina Jankowska! :)
I tak przygotowanym należy iść na wybory! :D Już się doczekać nie mogę :P I szczerze mówiąc ze względu na wybory operację mam w takim dniu w jakim mam, choć mogłem mieć dzień wcześniej (trza myśleć o wszystkim i wszystko sobie dopasować ;) ). I ja poszedłbym na wybory nawet gdybym jeszcze nie odebrał nowych dokumentów, bo co jak co, ale od pójścia na wybory nic nie jest w stanie mnie odwieść :D Nawet to… że pewnie CentroLewica i tak nie przejdzie :D

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.