okołokomentarzowe przemyślenia

Dziś pod artykułem „Oszczędza, żeby zrobić sobie penisa…” (swoją drogą tytuł jak zwykle warty portalu) znalazłem taki oto komentarz:

„PARANOJA. takie rzeczy są po prostu niezgodne z naturą. i wiem, że zaraz jakaś fala „tolerancyjnych” zacznie mnie besztać – ok. ja po prostu twierdzę, że to NIE jest normalne, ale jak ludzie chcą, to niech sobie tak robią – ich życie. a tak ten świat i tak jest już cały na opak. za piękne uważane są kobiety o wyglądzie „chodzącej śmierci” Anji Rubik, a te z kształtami Rihanny wyzywa się od grubych, z kolei z innych kobiet „robi się” facetów. aha, jakby tego było mało, to faceci reklamują też damską odzież i bieliznę, bo przecież normalne kobiety nie są już wystarczająco normalne i przede wszystkim – nie mogą osiągnąć tak „prostych” kształtów, jakie mają faceci, a przecież o to chodzi, nie? po co talia, uda, piersi? zbędne wyniki ewolucji. to wszystko jest nienormalne, obudźcie się ludzie i zobaczcie, że ta cała dzisiejsza otoczka normalności i tolerancji to jest jedna wielka MASAKRA.”

w szczególności chodzi mi tutaj o początek (bo dalsza część to już jakieś frustracje). I tak sobie myślę… ten komentarz nie jest nawet jakiś niegrzeczny, on jest… jest po prostu na innej płaszczyźnie jakby. I tym bardziej wydaje mi się smutniejszy. Bo ktoś może zwyzywać „zboczeńców” – no ok, on nas nie lubi i trzeba z tym żyć. Ale jak ktoś pisze tak totalnie nie mając pojęcia co mówi… to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Weźmy sytuację że gospodarzowi rodzi się dwugłowe ciele i nagle przychodzi ktoś i mówi do niego (do gospodarza, chociaż do cielęcia też może, w sumie na to samo wyjdzie :D): „PARANOJA. takie rzeczy są po prostu niezgodne z naturą. (…) ja po prostu twierdzę, że to NIE jest normalne” – miałoby to tyle samo sensu co ten komentarz (nic nie wniosłoby).
I w ogóle to jak dyskusja ze ślepym o kolorach. I nie, nie uważam że tylko transi mogą to zrozumieć, również inni mogą, ale niektórzy… pozostają po prostu na tej innej płaszczyźnie na zawsze :P

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.