media potrafią. i o religii.

„Poseł gej Robert BIEDROŃ WYRZUCA ludzi z KOŚCIOŁA!” – świetny przykład na to jak w sumie z niczego można zrobić… coś – artykuł i to jak rzucający się w oczy! Sensacyjna wiadomość!
Przyjrzyjmy się bliżej treści:

„Oto czym zajmuje się poseł Ruchu Poparcia Palikota Robert Biedroń (36 l.). W swoich biurach będzie namawiał wyborców do… odejścia z Kościoła.”
No faktycznie, brzmi kontrowersyjnie, przyznaję.

„Kiedy zwykłym Polakom spędza sen z powiek reforma emerytalna, kolejki do lekarzy oraz rosnące ceny, (…)”
Taaak, nie ma to jak przejmować się rzeczami, na które nie ma się wpływu :] Gratuluję podejścia do życia „zwykłym Polakom” (mnie jakoś te sprawy nie spędzają snu z powiek :D ), ale zostawmy ten temat, bo za bardzo odbiegam od głównego wątku notki, a co mam na myśli zrozumieją i tak tylko nieliczni ;)

„(…) poseł Robert Biedroń będzie zajmował się wyciąganiem ludzi z Kościoła. W jaki sposób?”
„Wyciąganie” (sugeruje jakieś usilne namawianie) ludzi skądkolwiek faktycznie uważam za niewłaściwe, ale no właśnie przyjrzyjmy się wreszcie temu sposobowi, bo już się robię niecierpliwy!

„Polityk będzie uczestniczył od 14 do 20 maja w tzw. II Ogólnopolskim Tygodniu Apostazji (polegającej na formalnym zerwaniu związków z Kościołem rzymskokatolickim). W biurach poselskich Biedronia będzie można się dowiedzieć, jak wygląda procedura porzucenia Kościoła oraz unieważnienia sakramentów. „Kursy będą organizowane przez doświadczonych ekskomunikowanych katolików” – chwali się Biedroń w swojej ulotce. Po co robi taką akcję? – Mamy do czynienia z dyskryminacją przez Kościół katolicki pewnych grup społecznych.”
Iiii mamy upragnione rozwiązanie zagadki. W dodatku kontrowersja (jak dla mnie) wyparowała całkowicie. To że ktoś chce komuś innemu opowiedzieć o apostazji to takie straszne?!

„Duchowni utrudniają wyjście z Kościoła. Ta akcja ma im to ułatwić – tłumaczył nam.”
I bardzo dobrze! Takie akcje są potrzebne. Powiem więcej: to duchownym powinno najbardziej zależeć na apostazji niewiernych!! (ale do tego wrócę zaraz)

„Pomysł posła Biedronia krytykują również posłowie Solidarnej Polski i PiS. – To haniebny pomysł Ruchu Palikota. Widać, że tonący brzytwy się chwyta. Posłowie od Palikota nie mają żadnego pomysłu dotyczącego najważniejszych polskich spraw.”
No jeśli dla wierzących z pewnością katolików wyznawana religia nie jest najważniejszą (lub choćby jedną z najważniejszych) spraw, to ja nie mam pytań.

Po prostu tego nie rozumiem. A w ogóle jakie namawianie do apostazji? Zwyczajna pomoc w załatwieniu procedur dla chętnych. Właściwie uważam tak jak powiedziałem – to duchownym powinno zależeć aby wszyscy niewierni z Kościoła odeszli najlepiej formalnie! Bo po co trzymać kogo, kto tylko sztucznie zawyża statystyki? No chyba że o to im chodzi (pytanie retoryczne). I to jest właśnie powód, dla którego wyżej cenię np. Świadków Jehowy! Nie potrzebują wśród siebie niewiernych, nie trzymają takich. Natomiast Kościół Katolicki – byle więcej (pieniędzy na tacy). Właśnie dlatego traci swoje poważanie. To z resztą logiczne, że im łatwiej gdzieś się dostać/utrzymać, tym mniej prestiżowa wydaje się to organizacja.

A news jest śmieszny, jakoś o I Ogólnopolskim Tygodniu Apostazji afery nie było – spóźniony zapłon :D

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.